Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi                        s rodilým mluvčím ONLINE

V kurzu se připravíte na typické konverzační situace s pacienty a kolegy. Systematicky rozšíříte svou slovní zásobu v lékařské němčině a procvičíte také gramatické struktury, které jsou pro lékařskou němčinu obzvláště důležité

Termín konání kurzu

 

Kdy: v únor 2021

Pro koho: Jazyková úroveň B1+, B2, C1

Poznámka: Lekce jsou prováděny pomocí bezplatného programu ZOOM.

                    Účastníci potřebují počítač nebo notebook s kamerou a sluchátka s mikrofonem.

Poznámka: max.8 lidí v kurzu

Proč si vybrat tento kurz

Rozšíříte si zde své jazykové znalosti o lékařskou slovní zásobu. Cílem kurzu je, abyste se domluvili v německé nemocnici a při kontaktu s pacienty.

Výuka probíhá komunikativní metodou pomocí mnoha rozhovorů z pracovního dne lékaře/ky a diskusí o tématech z běžného života lékaře a pacienta. Budeme se zabývat také vyplňováním německých formulářů a dokumentů, se kterými se můžete setkat v každodenní lékařské praxi. A naučíte se důležitá slova a slovesa k tématům lidské tělo, nemoci a jejich příznaky.

Kromě toho budeme se v kurzu zabývat delšími texty a poslechy nebo videodokumenty s lékařskou tématikou. Nová slovní zásoba, která se bude v textech vyskytovat, bude okamžitě upevňována a opakována v písemných i ústních cvičeních. Budete seznamovat se i s jazykovými a gramatickými nuancemi, které Vám pomohou zlepšit Vaše vyjadřování a styl psaní. Cvičení na gramatiku se vždy budou hodit k tématu textu a budou se procvičovat písemně, ústně a komunikativní metodou. Na každou hodinu dostanete odpovídající seznam nových slov.

Pro koho je kurz určen

 

Kurz je vyučován lektorkou specializovanou na přípravu lékařů a zdravotních sester na práci v Německu, Rakousku či Švýcarsku s maximálně individuálním přístupem k potřebám jednotlivých studentů.

Cíl kurzu

 • Příprava na Patientenkommunikationstest, Fachsprachprüfung nebo TELC Medizindeutschprüfung.

 • Rozšíříte si zde své jazykové znalosti o lékařskou slovní zásobu. Cílem kurzu je, abyste se domluvili v německé nemocnici a při kontaktu s pacienty. Výuka probíhá komunikativní metodou pomocí mnoha rozhovorů z pracovního dne lékaře/ky a diskuzí o tématech z běžného života lékaře a pacienta.

Obsah kurzu

 • V tomto kurzu se budeme zabývat delšími texty a poslechy nebo videodokumenty s lékařskou tématikou. Nová slovní zásoba, která se bude v textech vyskytovat, bude okamžitě upevňována a opakována v písemných i ústních cvičeních.
 • Frekventované terminologické okruhy slovní zásoby (tělní systémy, komunikace s pacientem a s úřady, sepisování anamnézy, péče o pacienty po operaci atd.)
 • Konverzační zvládnutí situací (od konverzace s nově příchozím pacientem, přes sepisování anamnézy až po rozhovor s pozůstalými)
 • V tomto kurzu se budete seznamovat s jazykovými a gramatickými nuancemi, které Vám pomohou zlepšit Vaše vyjadřování a styl psaní. Cvičení na gramatiku se vždy budou hodit k tématu textu a budou se procvičovat písemně, ústně a komunikativní metodou.
 • Příprava na jazykové zkoušky potřebné pro práci ve zdravotnictví

Jak kurz probíhá:

 

Online kurz vlastně běží jako klasický kurz němčiny jen s tím rozdílem, že se nesetkáváme v opravdové, ale ve virtuální učebně. Ale stejně jako v běžném kurzu němčiny budeme hodně mluvit (mezi všemi účastníky a se mnou). A na virtuální tabuli budu psát gramatiku nebo nová slova. A pokud jste na dovolené nebo na služební cestě, můžete se účastnit kurzu odtamtud a nenecháte si hodinu ujít (pokud budete mít přístup na internet).

 • Setkáváme se online 90 minut dvakrát týdně.
 • Sdílím pracovní listy přes google drive.
 • Jako domácí úkol ode mě dostanete pracovní listy pro písemná cvičení.
 • Sdílím elektronickou tabuli pomocí sdílení obrazovky.
 • Vysvětluji gramatická pravidla nebo složitá cvičení na interaktivní tabuli, abyste je mohli lépe porozumět.
 • Je ideální, pokud používáte v hodině sluchátka a mikrofon.

 

cena: 4499,00 Kč

Máte zájem o kurz?

Napište mi a brzy obdržíte více informací e-mailem.