O mně

Jmenuji se Lysann.

 

Narodila jsem se a vyrostla v Drážďanech. Tam jsem také na univerzitě studovala germanistiku a pedagogiku se zaměřením na němčinu jako cizí jazyk a vzdělávání dospělých. Po absolvování magisterského studia jsem nejdříve učila němčinu studenty z celého světa na univerzitě v Drážďanech.

 


Pak jsem odešla do České Republiky, kde jsem vyučovala na univerzitách v  Ústí nad Labem, Brně a Hradci Králové. Mezitím jsem ještě 2 roky působila na univerzitě v Banské Bystrici.

 

Od roku 2008 jsem pracovala a bydlela se svými třemi dětmi a mým mužem v  Hradci Králové. Před dvěma lety jsme se ale přestěhovali do Letohradu, kde si nyní užíváme venkovský život.

 

Česko se mezitím stalo po Drážďanech mým druhým domovem. Cítím se zde velmi dobře a mám ráda českou mentalitu i kulturu.

 

 

 

 

 

O tajemství učení němčiny

 

Již 20 let pracuji jako učitelka němčiny a učím svůj mateřský jazyk. A dodnes stále hledám tajemství, proč se někteří moji studenti /klienti velmi úspěšně učí německý jazyk ve velmi krátké době a proč s ním ostatní bojují roky a přesto zůstávají na stejné jazykové úrovni. A přišla jsem na to, že nezaleží na tom, zda je někdo „starý“ nebo nemá hlavu na jazyky.

 

 

Učila jsem velmi mladé lidi a také lidi, kterým je přes 50 let. A i ti získali vynikající úroveň v němčině a velmi rychle se učili. Věkem byli různí, ale používali podobné strategie, které jim pomohly uspět. I když jsem doposud úplně nerozluštila „tajemství učení němčiny“, vypracovala jsem si mnoho metod a strategií, kterými pomáhám druhým.

 

 

Chtěli byste vědět více o „tajemství učení němčiny“? Sledujte mě na Facebooku nebo Instagramu a já vám o tom budu pravidelně vyprávět v krátkých videích.

  • Učím němčinu více než 20 let. To je celkem asi 20 000 lekcí a více než 1 000 studentů, kteří se se mnou učili (sama tomu mohu těžko uvěřit! 😊)
  • 95% mých klientů, kteří chtěli složit zkoušku, uspělo.
  • Mám ráda svou práci a nenapadá mě nic lepšího, než učit své studenty v mateřském jazyce.
  •  

Úvodní seznamovací hodinu zdarma

 

Možná ale váháte a dumáte nad tím, co když vám hodiny se mnou nebudou vyhovovat. Abychom se mohli vzájemně oťukat a poznat navzájem sebe a náš styl práce, nabízím vám úvodní seznamovací hodinu zdarma, po které se můžete definitivně rozhodnout.

 

Vysvětlím vám principy, které jsou důležité při učení se jazyka, a také čeho se vyvarovat, chcete-li němčinu ovládat aktivně. Vyzkoušíte si výuku na vlastní kůži.